Для педагогів

Державне науково-виробниче підприємство «Картографія» запрошує шановних освітян до співпраці! Ми надамо Вам корисну інформацію про нові видання зі шкільного навчання, плани та розробки з курсів географії та історії. Ви отримуєте можливість стати співавторами у створенні навчально-методичної літератури. Ми пропонуємо придбати продукцію нашого видавництва зі знижками до 20% при заключенні договору

Детальніше
17 – 23 травня цього року у Вінниці відбувся ХІІ з’їзд Українського географічного товариства. У роботі з’їзду взяли участь понад двісті провідних географів України.

17 – 23 травня цього року у Вінниці відбувся ХІІ з’їзд Українського географічного товариства. У роботі з’їзду взяли участь понад двісті провідних географів України. Крім пленарних наукових доповідей учасники прослухали майже триста доповідей по секціях.

Для колективу ДНВП «Картографія» це важлива подія, оскільки творче спілкування й обмін думками між науковцями, освітянами і картографами-практиками допомагає виявити тенденції розвитку вітчизняної географічної науки, підсумовує досвід, висвітлює проблеми та шляхи їх подолання.

Для картографів найбільш цікавою була дискусія з цих питань:

*  Модернізація й актуалізація економічних карт за умов змін, що відбуваються в українській та глобальній світовій економічній моделі. Показ на картах традиційних структурних діаграм, прив’язаних до промислових центрів, не відповідає дійсності та вимогам часу. Створення концепції та змістовного наповнення карт із соціально-економічної географії, графічне відображення складних показників у зрозумілій для користувача формі стає нагальною задачею картографії.

*  Освітян цікавить узгодження програм з різних предметів, насамперед з історії та географії, де в навчальному процесі використовуються карти.

*  Не усталеним залишається питання картографування історико-географічного/етнографічного районування України. У авторів різне бачення цієї тематики: межі та назви земель у різних джерелах не збігаються, що ускладнює роботу викладачів.

*  Викликом часу є пошук найбільш раціонального застосування електронної картографії.

Вирішити ці та багато інших проблем, вийти на однозначний результат у найближчому часі навряд чи вдасться. Однак діяти в цьому напрямку потрібно – від цього залежить не тільки майбутнє географічної та картографічної науки, але і якість освіти.

Президентом Українського географічного товариства одностайно обрано декана географічного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка Я. Б. Олійника.