Для педагогів

Державне науково-виробниче підприємство «Картографія» запрошує шановних освітян до співпраці! Ми надамо Вам корисну інформацію про нові видання зі шкільного навчання, плани та розробки з курсів географії та історії. Ви отримуєте можливість стати співавторами у створенні навчально-методичної літератури. Ми пропонуємо придбати продукцію нашого видавництва зі знижками до 20% при заключенні договору

Детальніше
19 червня відбулась презентація cерії картографічних видань «Країна єдина»

 
 
 
 
 
ЗМІ про нас: 
http://www.unian.net/multimedia/video/
http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=339229
http://ukurier.gov.ua/uk/articles/naochna-istoriya-ukrayini/
http://gazeta.ua/articles/life/_prezentuvali-novu-seriyu-dovidkovih-kart-krayina-yedina/564994
http://www.fin.org.ua/news/1084559
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247397768&cat_id=247229077
 
Серія картографічних видань
«Країна єдина»
Події, що зараз відбуваються в Україні – революція гідності, цинічна інтервенція та подальша анексія Криму Росією, її інформаційно – брехлива війна, військові, політичні та соціальні протистояння в Одесі, Харкові та на Донбасі – не можуть залишити осторонь будь-кого. Ці події спонукали Державне науково-редакційне підприємство «Картографія» започаткувати серію тематичних довідкових карт «Країна єдина».
Серія складається з 4 карт:
     1.Україна. Материк і півострів; 
     2.Україна. Народ і територія;
     3.Україна. Національний склад населення;
     4.Україна і світ. Привабливість територій. 
Карти містять тексти, діаграми, графіки, які доповнюють картографічний зміст.
Перша карта «Україна. Материк і півострів» має на меті відобразити в історичному аспекті відносини України і Криму. Видання складається з 8 спеціально створених для цієї серії карт та 4 німецьких і французьких карт-репродукцій 1918-1919рр.
На них показано історичні події від розселення слов’янських племен у V ст. до сьогодення. Розглянуто зв’язки поміж Київською Руссю та Кримом; козацькі походи на Крим у XVII ст.; спільну долю Запорізької Січі та Кримського ханату, які виявилися беззахисними перед загрозою поглинання Російською імперією, належність території Криму до Таврійської губернії; час існування Радянської соціалістичної республіки Таврида; період після Другої світової війни, коли Кримську область було введено до складу УРСР для її розбудови та розвитку; анексію Автономної Республіки Крим Росією у 2014 р.
 
Друга карта «Україна. Народ і територія» відображає основні історичні віхи формування української нації та зміни її етнічної території, одвічні та колонізовані українські землі, райони розселення інших народів України. Видання складається з 12 карт, що охоплюють період від ΙѴстоліття – доби Великого переселення народів -до CCIстоліття.
 
Третя карта «Україна. Національний склад населення» містить картографічне свідчення формування української нації протягом століть. 
На 6 етнографічних картах відображено розселення корінних народів та етносів, що понад 100 років проживали на території нашої держави. Наведені етнографічні карти, створені на початку ХХ ст. в Німеччині, Чехії, Польщі, на яких розселення українців показано в межах етнічної території. Діаграми та графіки, що доповнюють карти, показують як змінювався національний склад населення України за даними офіційних переписів населення 1900, 1926, 1959, 1970, 1979, 1989, 2001 рр., що були проведені в Австро-Угорщині, Польщі, Російській імперії, СРСР та Україні. 
Легенди німецькомовних карт перекладені та адаптовані для сучасного читача.
Дві карти «Національності» репродуковано з «Атлясу України й сумежних країв», випущеного у Львові в 1937р. під редакцією Володимира Кубійовича та забороненого, вилученого з бібліотек і знищеного радянською владою в СРСР.
Науковий супровід видань серії «Країна єдина» здійснено Інститутом історії України НАН України. 
Карти видрукувані безкоштовно ТОВ «ВБ «Аванпост- Прим».
Постачальник паперу для цих видань – компанія «Юнайтед Форест» також надав спонсорську підтримку. 
Всі видання двобічні,повнокольорові, сфальцьовані.
Мова видання українська. 
Формат - 70х100, у сфальцьованому вигляді 12,0х27,0 см.
Тираж кожної карти 3000 прим.