Для педагогів

Державне науково-виробниче підприємство «Картографія» запрошує шановних освітян до співпраці! Ми надамо Вам корисну інформацію про нові видання зі шкільного навчання, плани та розробки з курсів географії та історії. Ви отримуєте можливість стати співавторами у створенні навчально-методичної літератури. Ми пропонуємо придбати продукцію нашого видавництва зі знижками до 20% при заключенні договору

Детальніше
23 – 25 квітня 2013 р. у Ялті (Автономна Республіка Крим, Україна) відбулося 11-те засідання Відділу Східної Європи, Північної та Середньої Азії Групи експертів ООН з географічних назв.

23 – 25 квітня 2013 р. у Ялті (Автономна Республіка Крим, Україна) відбулося 11-те засідання Відділу Східної Європи, Північної та Середньої Азії Групи експертів ООН з географічних назв. У роботі засідання взяли участь 17 делегатів від країн-членів Відділу (Азербайджану, Болгарії, Росії та України) та 3 представники від країн-спостерігачів Відділу (Латвії та Литви).

Українська делегація була представлена на засіданні Відділу у складі І.М.Зайця, директора департаменту топографо-геодезичної та картографічної діяльності Державного агентства земельних ресурсів України, Н.О.Кізілової (Державне агентство земельних ресурсів України, відділ картографування та географічних назв), І.Ю.Яблочкіної (Державне агентство земельних ресурсів України), І.С.Руденко, головного редактора ДНВП „Картографія”, Н.І.Сивак (ДНВП „Картографія”, відділ стандартизації географічних назв), І.Л.Дрогушевської (ДНВП „Картографія”, відділ стандартизації географічних назв), О.Ю.Дегтяр (ДНВП „Картографія”).

Відкрили засідання директор департаменту топографо-геодезичної та картографічної діяльності Державного агентства земельних ресурсів І.М. Заєць та голова Відділу Східної Європи, Північної та Середньої Азії Групи експертів ООН з географічних назв В.М. Богінський (Росія).

На засіданні було заслухано повідомлення країн-учасниць про заходи у сфері національної стандартизації географічних назв впродовж 2010 – 2013 рр. Обмін інформацією та дискусія відбувалися за такими напрямами стандартизації географічних назв:

  • розробка та удосконалення законодавчих, нормативних і методичних документів з географічних назв;
  • стан розробки національних електронних каталогів, реєстрів, газетирів та інформаційних порталів географічних назв;
  • системи романізації географічних назв.

Під час засідання відбулася презентація виданих країнами-учасницями картографічних творів, нормативних та довідкових видань з географічних назв.

Делегації країн-учасниць СНД взяли участь у 10-му засіданні Робочої групи з географічних назв Міждержавної ради з геодезії, картографії, кадастру та дистанційного зондування Землі держав-учасниць СНД. На засіданні було підбито підсумки робіт з оновлення у 2012 р. Електронного бюлетеня змін найменувань географічних об’єктів країн-учасниць СНД та окреслено завдання на 2013 р.